ZÁKAZNICKÉ ŘEŠENÍ LITHIOVÝCH BATERIÍ
ZEMĚDELSKÉ STROJE
STAVEBNÍ STROJE
MANIPULAČNÍ TECHNIKA
AGV LGV
ČISTÍCÍ STROJE
ELEKTRICKÁ VOZIDLA

Lithiová baterie FLASH BATTERY

Představuje nový inovativní zdroj energie pro Vaše mobilní stroje a zařízení v průmyslovém odvětví. Ve srovnání s olověnými nebo běžnými lithiovými bateriemi nabízí FLASH BATTERY nejen vyšší výkon, ale také maximální flexibilitu a dlouhou životnost bez údržby.

Požadavky na lithiové baterie v průmyslovém odvětví jsou ale stále přísnější. Musí přesvědčit především dlouhou životností, obrovskou flexibilitou a snadnou údržbou.

Flash-Batery-industrial-machines.png

Zde se ke slovu dostává optimalizovaná technologie lithiových baterií FLASH BATTERY. Baterie dosahuje více než 4000 nabíjecích cyklů a s funkcí částečného rychlonabíjení zajišťuje spolehlivý provoz stroje. Zároveň průběžné balancování článků baterie umožní lepší využití energie a předchází nákladné údržbě a odstávce. Široký rozsah provozních teplot nalezne využití v každém průmyslovém sektoru.

Přesvědčte se o jejich mnohých výhodách. FLASH BATTERY přehodnotili technologii lithia a optimalizovali ji přesně na tyto požadavky. Využijte bezkonkurenční výkon ve spojení s bezúdržbovým používáním úsporné, přitom vysoce výkonné baterie!

ZDE JSOU VÝHODY FLASH BATTERY

NÍZKÁ HMOTNOST

4krát lehčí než olověná baterie. FLASH BATTERY s pouhými 6 kg na kWh jednoduše dosáhne vyššího výkonu, většího úložného prostoru i dojezdu.

RYCHLÉ NABÍJENÍ

FLASH BATTERY umožňuje rychlé nabíjení až 50 % za 25 minut.

ŽÁDNÁ ÚDRŽBA

Odpadá běžná údržba. Všechny tradiční náklady jsou eliminovány: není nutná nabíjecí místnost a systém odsávání par ani demineralizační zařízení.

ÚPLNÁ KONTROLA

Autodiagnostika a automatická preventivní údržba. Každý pracovní cyklus je monitorován a řízen, čímž se výrazně snižují prostoje stroje. Snadné ovládání pomocí systému vzdáleného monitorování.

NEJLEPŠÍ VÝKON

Životnost baterie více než 4 000 cyklů. Výdrž lithiové baterie FLASH BATTERY je 4krát vyšší než životnost olověné baterie.

SYSTÉM BALANCOVÁNÍ FLASH

Vysoce výkonný aktivní i pasivní balanční systém 20krát lepší než ostatní výrobci lithiových baterií.

KLASICKÁ LITHIOVÁ baterie VS FLASH BATTERY

TRADIČNÍ LITIOVÉ BATERIE


Pouze PASIVNÍ balancování PŘI NÍZKÉM VÝKONU


50% nabití za 60 MINUT


DLOUHÁ doba balancování od 4 do 8 HODIN


VYSOKÉ riziko neočekávaného zastavení stroje


Pouze STANDARDNÍ baterie

LITHIOVÉ BATERIE FLASH BATTERY


AKTIVNÍ a PASIVNÍ balancování 20KRÁT VÝKONNĚJŠÍ


50% nabití za 25 MINUT 2KRÁT RYCHLEJŠÍ


KRÁTKÁ doba balancování MÉNĚ NEŽ 30 MINUT


BEZ rizika prostojů KAŽDODENNÍ VZDÁLENÁ ANALÝZA


Baterie na MÍRU S INDIVIDUÁLNÍM DESIGNEM

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ NABÍJENÍ ZAJIŠŤUJE DLOUHOU ŽIVOTNOST

Články lithiové baterie mají různé kapacity, odpory a samovybíjení, proto dochází k drobným rozdílům, zejména při nabíjení více baterií. V praxi to znamená, že jeden článek je plně nabitý, zatímco druhý je nabitý pouze z 95 %.

Na první pohled může být rozdíl sotva patrný. S každým dalším nabíjecím cyklem se však tento rozdíl sčítá a v určitém okamžiku vede k velkému rozdílu, který může v nejhorším případě vést ke značnému poškození a poruchám jak baterie, tak vozidla nebo stroje.

Aby se zabránilo této ztrátě účinnosti, elektronika Flash Battery vyrovnává úrovně nabití jednotlivých článků během nabíjení i vybíjení. Exkluzivní elektronický balanční systém Flash Battery FLASH BALANCING SYSTEM působí aktivně i pasivně s mnohem vyšším balančním výkonem než konvenční systémy (20A) a to nejen na konci nabíjecího cyklu, ale také aktivně při vybíjení. Systém nabízí 20krát rychlejší balancování a u cyklických aplikací trvá maximálně 30 minut, což je v porovnání s celkovou dobou nabíjení zanedbatelné.

TEPELNÝ MANAGEMENT JE DOMÉNA FLASH BATTERY

Lithiové baterie Flash Battery jsou vybaveny systémy ohřevu a chlazení, které zajišťují bezpečný a efektivní provoz při teplotách od -30 °C do +45 °C. Baterie tak zůstávají výkonné a dokonale se přizpůsobují různým oblastem použití, například v chladicích systémech v průmyslovém odvětví.

LITHIUM – PRVEK, KTERÝ POSKYTUJE ENERGII

Lithium se vyznačuje extrémní lehkostí. Je to nejlehčí kov v přírodě a zároveň pevná látka s nejnižší hustotou a největším elektrochemickým potenciálem. Tyto vlastnosti zajišťují vynikající energetický výkon navzdory nízké hmotnosti.

Není divu, že lithium je ve vývoji baterií nezastupitelné. V závislosti na použitém chemickém složení generuje typická lithium-iontová baterie 2,4 až 3,7 V na článek.

KRÁTKÁ EXKURZE DO VĚDY

Flash Battery pro lithiové baterie po intenzivním výzkumu zvolili složení Li-Fe-PO4, které je v současnosti nejbezpečnějším a nejstabilnějším složením baterií na trhu. Toto složení umožňuje mnohem delší životnost s více než 4000 nabíjecími cykly.

Další výhodou tohoto složení je, že jsou k dispozici i pro velkokapacitní články (100, 200, 300 Ah), které jsou důležité zejména pro průmyslové aplikace. Proto již není nutné paralelní propojení mnoha jednotlivých malých článků a není ohrožena stabilita a bezpečnost baterií.

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Bezpečnost je jednou z mnoha předností lithiových baterií Flash Battery. Společnost používá pouze nejbezpečnější složení dostupné na trhu.

Lithiové baterie FLASH BATTERY jsou vybaveny bezpečnostními ventily, které v případě havárie uvolňují vnitřní elektrolyt, aby nedošlo k překročení teploty 80 °C.

BEZÚDRŽBOVÁ TECHNOLOGIE ŠETŘÍ ČAS I PENÍZE

Díky speciální řídicí elektronice uvnitř lithiových baterií Flash Battery již není nutná pravidelná údržba, což následně vede k obrovským úsporám.

Podstata celé věci spočívá v interakci mezi vnitřní architekturou baterie, kombinovaným vyrovnáváním nabíjení a rozsáhlými možnostmi analýzy a vzdáleného monitorování. Opravy tak může provádět i nespecializovaný personál přímo u uživatele, čímž odpadají náklady na dopravu a dlouhé prostoje.

DŮLEŽITÉ PARAMETRY JSOU STÁLE NA OČÍCH – DATOVÉ CENTRUM FLASH PRO EFEKTIVNÍ VZDÁLENÉ MONITOROVÁNÍ

Vzdálený monitorovací systém Flash Data Center je mozkem lithiových baterií Flash Battery. Denně hlásí všechny poruchy, které se mohou vyskytnout, a kdykoli zjistí stav každé jednotlivé baterie. Tímto způsobem chráníte své baterie před nežádoucím poškozením nebo technickými anomáliemi.

Software je vyvinut tak, aby detekoval a eliminoval falešné signály. Tímto způsobem se zcela zabrání chybám dříve, než si jich jako uživatel všimnete.

DATOVÉ CENTRUM FLASH NABÍZÍ
  • sledování všech parametrů
  • komplexní analýza všech údajů
  • oznámení o poruchách
  • průběžná automatizovaná prevence poruch
  • organizace mimořádných oprav
  • obrovské úspory nákladů na údržbu
  • zvýšení produktivity strojů a vozidel

Kdo stojí za technologií Flash Battery

Společnost Flash Battery Srl založili v roce 2012 Marco Righi, generální ředitel, a Alan Pastorelli, technický ředitel.

Společnost Flash Battery vyvíjí lithiové baterie pro potřeby náročných výrobců průmyslových strojů a elektrických vozidel se středními objemy výroby a vysokou potřebou customizace. Díky použitému battery management systému vyniká dosaženými parametry nabíjení a vybíjení a vysokou mírou bezpečnosti a rozměrové i teplotní flexibility. Náklady na údržbu jsou z velké části eliminovány a baterie umožnují rychle nabíjení.

Marco Righi

Marco Righi, generální ředitel společnosti Flash Battery:
"Se společností UHS Jakos vytváříme vynikající partnerství, které posílí naši přítomnost na velmi náročném trhu, kde je zapotřebí hlubokých znalostí v oboru jak pro vývoj prototypů, tak i projektů."

Radovan Juřík, Ředitel UHS jakos, a.s.:
"Pro společnost UHS jakos znamená dohoda o spolupráci se společností Flash-Battery především možnost spolehnout se na nejkvalitnější a vysoce flexibilní baterie, které se dokonale integrují s produkty skupiny ZAPI, které dnes na trhu zastupujeme. Budeme schopni reagovat na elektrifikaci našich zákazníků, efektivně realizovat požadavky a dodávat komplexní řešení pohonných jednotek."

Radovan Juřík

Kontakt

Potřebujete poradit?
Napište nám!

Kontaktovat nebo

+420 577 700 753

  1. *
  2. *
 

Odebírejte noviny z našeho podniku:

Sledujte náš Facebook:

Facebookfacebook.com/zapiservice.cz

Zavolejte nám:

+420 577 700 753